Bruntálsko

Články
Centrum Slezská Harta Rázová Ochutnávka regionální kuchyně. Centrum leží v jižní části obce Razová na břehu vodní nádrže Slezská Harta. Okolí je vhodné pro pěší turistiku, cykloturistiku, koupání, rybaření, myslivost, projížďky na loďkách a člunech, jachting, windsurfing, potápění i projížďky ... (více)
Řemeslo má zlaté dno nebo Příroda Bruntálska v Muzeu Bruntál Muzeum sídlí v bruntálském zámku. Za sto let své existence shromáždilo od spolků, společenstev i soukromníků mnoho dokumentů i předmětů, které přibližují život předešlých generací. Stálá expozice Řemeslo má zlaté dno tak seznamuje s živno ... (více)
Naučná stezka na Uhlířském vrchu u Bruntálu Z šesti informačních tabulí se dozvíte o historickém vodovodním systému, cenné lipové aleji, chrámu Panny Marie Pomocné, rozmanitosti fauny a flóry i sopečných aktivitách v okolí Bruntálu a těžbě tufů. Délka stezky je 1 400 metrů  ... (více)
Vápenná pec u Leskovce nad Moravicí Pec z roku 1912 je z hrubého lomového kamene, vnitřní obložení má z cihel, stěny jsou široké 1 m, výška i šířka je přibližně 4 m. Pod roštem se topilo dřevem, shora se na něj kladl vápenec. Proces pálení trval přibližně 24 hodin, až ustal hustý dým, poté se v ... (více)