Vrbensko

Články
Kostel svatého Archanděla Michaela ve Vrbně pod Pradědem Kostel je empírová jednolodní stavba z let 1840 – 43, zařazená do seznamu kulturních památek České republiky. Původně zde stála kaple sv. Michala, která byla v r. 1626 zničena protestanty. Součástí komentované prohlídky je výstup na bezpečn ... (více)
Skiarena Vrbno – bobová dráha Bobová dráha o délce 840 metrů je otevřena po celý rok. Do jednoho bobu se vejdou až dva jezdci, rodiče tak mohou svézt své malé ratolesti. Nosnost bobu je 120 kg a maximální povolená rychlost jízdy je 40 km v hodině.
Sklárna Jakub v Mnichově Ruční výrobou zde napodobují originální výrobky vyznačující se charakteristickou nazelenalou barvou, vzduchovými bublinkami i specifickým tvarem. Skláři vás zde rádi uvítají a s výkladem můžete shlédnout výrobu.
Vitrážová manufaktura ve Vrbně pod Pradědem V dílně Ivety Strnadové vznikají originální autorské šperky, vitrážové výplně do oken, dveří a kuchyňských dvířek, tiffany lampy, barevné obrázky do oken, mozaiky, zrcadla, často v netradiční kombinaci barev. ... (více)